Belgesel İndir Full Oyun İndir Android Full Program İndir Eğitim Seti İndir HD Film İndir

20 Temmuz 2012 Cuma

Turkcell T11 Root Etme T11'e Nasıl Root Yapılır ?Merhaba. Daha önceki yazılarımdan birinde sizlere Turkcell Superonline'ın T11 cep telefonu kampanyasından söz etmiştim. Ve bu sayede T11 cep telefonu sahibi olduğumu belirtmiştim. Telefonun en gıcık eden özelliklerden birisi bir sürü gereksiz Turkcell uygulamasının telefonda kullancıya dayatılmış olması.Evet telefonundaki Turkcell uygulamalarını ne yazıkki silemiyorsunuz. Aslında bu telefon ZTE firmasının Racer2 modeli ile aynı. Bu yüzden gereksiz yaklaşık 10-12 Turkcell uygulamasını kaldırabilmek için internette root etme yöntemleri arayışı içindeydim ve yakın zamanda bir root yöntemi çıktığını duydum. Açıkçası henüz denemedim ama kullanıcı yorumları pozitif olduğu için burada paylaşmak istiyorum yöntemi. Yöntemi bir başka T11 kullanıcısı arkadaş deneyerek bulmuş. Kendisine teşekkür ediyorum ve burada kendisi ile iletişim kuramadığımdan affına sığınarak yazdıklarını alıntılıyorum. Umarım işinize yarar.

Düzeltme: Root yöntemini bizzat kendi telefonumda denedim ve çalışıyor gayet başarılı. Turkcell uygulamalarını kaldırdım ve telefon oldukça hızlandı. Sorunlarınızda yardımcı olabilirim.

http://sendfile.su/625696

ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 2 AYDIR T11 KULLANIYORUM. TURKCELL'İN GEREKSİZ BİRÇOK PROGRAMININ YÜKLÜ OLMASI BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYORDU VE KALDIRMAK DA İMKANSIZDI. BU YÜZDEN ALDIĞIM GÜNDEN BERİ ROOT İÇİN OKUMADIĞIM SİTE FORUM KALMADI. EN SONUNDA BİRAZ ANDROİDLE UĞRAŞMIŞ KİŞİLER İÇİN KOLAY SAYILACAK Bİ YÖNTEMLE ROOT ETMEYİ BAŞARDIM. BİLMİYORUM BELKİ BAŞKA BİRİSİ DE AYNI YÖNTEMİ GELİŞTİRMİŞ OLABİLİR AMA BEN HENÜZ GÖRMEDİM.

NEYSE, İŞTE BEKLENEN ÇOK T11 ROOT YÖNTEMİ:

TÜM DOSYALARI RAR HALİNDE VERECEĞİM VE ANLAŞILIR BİR AÇIKLAMA YAZMAYA ÇALIŞACAĞIM.

- ÖNCELİKLE BİLGİSAYARIMIZA DROİDEXPLORER PROGRAMINI KURUYORUZ.
- TELEFONUMUZUN USB HATA AYIKLAMA MODU AÇIK OLMASI GEREK.
- TELEFONUMUZUN HAFIZA KARTINA RAR DOSYASINDAN ÇIKAN, su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip, Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip ve update.zip DOSYALARINI KOPYALIYORUZ. ZİP'Lİ ŞEKLİNİ BOZMADAN KOPYALAYINIZ.
- TELEFONUN BİLGİSAYARLA USB BAĞLANTISINI KESMEDEN, DROİDEXPLORER PROGRAMINI ÇALIŞTIRIN.
- PROGRAM TELEFONUNUZU TANIYACAKTIR VE İÇİNDEKİ DOSYALARI GÖSTEREN BİR PENCERE İLE AÇILACAKTIR.
- DROİD EXPLORER PROGRAMININ PENCERESİNDE FİLE, EDİT YAZILARININ ALTINDA YERALAN İKONLARDAN KAPATMA SİMGESİNİN SAĞINDAKİ 4 RENKLİ KALKAN SİMGESİNE TIKLIYORUZ VE AÇILAN PENCEREDEN " REBOOT DEVİCES İN TO RECOVERY MODE " SEÇENEĞİNİ SEÇİYORUZ.
- BUNDAN SONRA TELEFON KAPANIP KENDİLİĞİNDEN RECOVERY MODA GEÇECEKTİR. ANCAK İŞİMİZ BİTMEDİ BU MOD PEK İŞE YARAMIYOR KENDİ BAŞINA.
- 4 SECENEKLİ RECOVERY MENUSUNDE 2. SEÇENEĞİ SES KISMA TUŞUNA BASARAK SEÇİYORUZ VE GÖRÜŞMEYİ SONLANDIRMA TUŞUNA BASARAK UPDATE.ZİP DOSYASINI YÜKLEMESİNİ SAĞLIYORUZ.
- YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİKTEN SONRA DAHA GENİŞ BİR RECOVERY MENUSU AÇILACAKTIR.
- YİNE SES KISMA TUŞU İLE " İNSTALLZİP FROM SDCARD " SEÇENEĞİNE GELİP BU KEZ DE MENÜ TUŞU İLE SEÇİYORUZ. DAHA SONRA AÇILAN 4 SEÇENEKLİ MENUDE İLK SEÇENEĞİ SEÇİP YİNE MENU TUŞU İLE ÇALIŞTIRIYORUZ.
- YENİ AÇILAN PENCEREDE TELEFONUNUZUN SDCARD BÖLÜMÜNDE YERALAN DOSYALAR GÖRÜNECEKTİR.
- BİZ SES KISMA TUŞUNU KULLANARAK ÖNCE su-bin-3.0.3.2-d-signed.zip DOSYASINI SEÇİP MENU TUŞUNA BASARAK BU DOSYAYI KURMASINI SAĞLIYORUZ.
- DAHA SONRA YİNE 4 SEÇENEKLİ MENUYE GERİ DÖNECEKTİR. AYNI ŞEKİLDE İLK SEÇENEĞİ SEÇEREK BU KEZ DE SDCARD İÇİNDEN Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip DOSYASINI KURUYORUZ. BU İŞLEMDEN SONRA CİHAZIMIZ ROOTLANMIŞ OLUYOR.
- ANCAK ÇOK SEÇENEKLİ RECOVERY MENU KALICI OLMUYOR DAHA SONRA CİHAZ ROOTLU OLDUĞUNDAN UYGUN Bİ RECOVERY KURARSANIZ İYİ OLUR. SYSTEM APP REMOVER PROGRAMI İLE TELEFONDA KURULU GEREKSİZ GÖRDÜĞÜNÜZ PROGRAMLARI ROMDAN KALDIRABİLİRSİNİZ.

rar dosyasını aşağıdaki linkten indirdikten sonra ve anlattıklarını aynen uyguladıktan sonra şüpheniz olmasın. kendi telefonumun bazı ekran resimlerini de ekleyeceğim. böylelikle emin olaran yöntemi uygularsınız.

yine de anlattığım root yöntemini denemeniz ile oluşacak sorunlardan tarafın sorumlu değildir.

http://sendfile.su/625696

http://sendfile.su/625698

bu linkte de telefonumu rootladıktan sonra super one click programı ile denedim, programın sayfasında daha önce root bölümünde false yazısı vardı şimdi true olduğunu göreceksiniz.

http://sendfile.su/625702

burda da telefonun root olduğunu gösteren kendisine ait resimleri var t11 zedelere hayırlı olsun.

ÖNEMLİ NOT: ROOT YÖNTEMİ HER TÜRLÜ RİSKİ DE BERABERİNDE GETİRDİĞİNDEN TELEFONUNUZDA OLUŞACAK HERHANGİ BİR SORUNDAN VE ARIZADAN GURKANCA.COM SORUMLU DEĞİLDİR !

Gürkan Bilgisu

Teknolojiye ilgi duyan admin elinden geldiğince paylaşım ve ihtiyaçlarınıza cevap vermeye çalışan yardımsever bir şahsiyettir. Lütfen yorum forumu aracılığı ile görüşlerinizi dile getirin.

4 yorum:

 1. Selam bende T11 kullanmaktayım ama bir türlü yapamadım yardımcı olabilirmisin yaptıgım adımlar şöyle.

  söylediğiniz 3 dosyayıda h.kartına attım daha sonra programı çalıstırdım ve program tel. gördü renkli kalkandan üstteki seçeneği seçtim ne telefon yeniden başladı nede herhangi bir işlem oldu..yardımcı olabilirmisiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dosyaları zipli şeklini bozmadan attınız değil mi hafıza kartına ?

   Sil
 2. T11 telefonum droid explore de görünmüyor ne yapabilirim acil lütfen

  YanıtlaSil
 3. çok yardımcı bir yazı teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1.Yorum bırakırken imla kurallarına dikkat ediniz!
2.İmla kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
3.Yorumlar içerisinde link,hakaret v.b barındıran yorumlar yayınlanmaz.
4.Yorumunuzun yanıtlanıp yanıtlanmadığını öğrenmek için yorum bırakırken "Beni Bilgilendir" kutucuğunu işaretleyiniz.
5.Yapıcı yorum bırakıp bize kılavuz olan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.

www.gurkanca.com

 

Copyright @ 2013 Full Tek Link Sorunsuz Program-Oyun-Film İndir.

Tasarım Gurkanca.com